נשמח לעזור

מחשבון משכנתא

עמוד ראשי - משכנתא משכנתא מנצחת השירותים שלנו מילון מונחים מחשבון משכנתא שאלות ותשובות

מי שמספק את שירותי המשכנתאות בארץ הם הבנקים הגדולים (המפעילים חברות בנות למשכנתאות) ומעט מחברות הביטוח הגדולות בארץ. משום שההחלטה על משכנתא היא יקרה וכבדת משקל, מומלץ ורצוי שתבדקו היטב את ההצעות של הגופים שיכולים לספק את ההלוואה. קיבעו פגישות עם הבנקים, עירכו עימם מו''מ או השתמשו בשירותיו של יועץ משכנתאות לשם כך.

 

מחשבון משכנתא

סוגי מחשבונים

לתיאום פגישת ייעוץ עם יועץ משכנתא וקבלת הצעה:
לחצו כאן
והשאירו פרטים
על כל שקל שלקחת בהלוואה
על כל שקל שלקחת בהלוואה

על כל שקל שלקחת בהלוואה

על כל שקל שלקחת בהלוואה
על כל שקל שלקחת בהלוואה

כמה כסף צריך להחזיר אם הייתי מחזיר את המשכנתא היום?

כמה כסף אני אחזיר בסוף המשכנתא?

  • תנאי ההלוואה וההחזר נקבעים במועד החתימה על המשכנתא עצמה.
  • החישוב הוא כמובן להמחשה בלבד. מומלץ שלא לקבל החלטות על סמך המחשבון למרות שהוא יכול להיות לעזר רב.

כמה עולה לנו הנכס באמת?חלוקת הכסף במחיר הנכס

לתיאום פגישת ייעוץ עם יועץ נדל״ן וקבלת הצעה:
לחצו כאן
והשאירו פרטים

מחשבונים נוספים לחישוב משכנתא

חישוב המשכנתא

ראשית, חשוב לדעת מהו ההון העצמי שלכם ולהבין מה סכום ההלוואה (המשכנתא) אותה תצטרכו. החישוב תלוי בפריסת התשלומים (לכמה שנים תהיה הפריסה), ובהתאם לריביות ולנתוני השוק. ישנם סוגים שונים של משכנתאות (לפי ריביות/ מדדים משתנים), אך הבאנו כאן את החישוב הפופולארי של משכנתא בריבית קבועה, שיביא לכם את המידע הבסיסי לגבי גובה ההחזר החודשי אותו תידרשו לשם.

חישוב החזר המשכנתא החודשי מבוסס על 3 פרמטרים:

  1. סכום המשכנתא- מורכב מעלות הדירה וההוצאות הנלוות (מיסים, שיפוצים, ריהוט, עו''ד, מתווך, שמאי) פחות (החסירו) את ההון האישי. זהו סכום ההלוואה אותה תידרשו לשלם.
  2. מספר חודשים/שנים- תקופת הזמן שבה אתם והבנק מסכמים להחזר ההלוואה. בדר''כ מדובר בפריסה ארוכת טווח של עד כ-30 שנים. ההחזר החודשי יהיה מבוסס על נתונים פיננסיים של ההוצאות וההכנסות שלכם, ומומלץ לא להוציא יותר מרבע (25%) מסך ההכנסות כל חודש על ההלוואה.
  3. ריבית משכנתא- שיעור הריבית של המשכנתא שלכם ייקבע ע''י הבנק (הגוף המלווה) ותלוי בגורמים שונים שלא תמיד תלויים בנו (ורצוי גם להתמקח על גובה הריבית!). כשמדובר על סכומים גבוהים כמו משכנתא, אחוז הריבית הוא קריטי גם אם מדובר בחצי אחוז, וכדאי להתעקש על ריבית טובה (נמוכה).

 

חשיבות חישוב המשכנתא

מחשבוני המשכנתא ברשת, הבסיסיים והמתקדמים, יתנו לכם את האפשרות להבין טוב יותר את ההוצאה החודשית הגבוהה ביותר שלכם למשך שנים ארוכות- המשכנתא. תוכלו לבדוק את מסלולי המשכנתא שמתאימים לכם ומשתלמים יותר מבחינת ההכנסות. כך תוכלו להרכיב בעצמכם תמהיל מתאים ולדעת ממה הוא מורכב. מה שיושפע מזה ישירות הוא תכנון התקציב לטווח הקצר והארוך.

יחד עם ההיעזרות במחשבונים, כדי לדעת את החישובים המדויקים ולדעת בבירור ובצורה מפורטת על המסלולים המוצעים לכם- עליכם להיעזר בנתוני הבנק או בשירותי ייעוץ משכנתאות.

חטיפי נדל׳׳ן
אחוז יקר – כל הפחתה של עשירית האחוז שתצליח להשיג במשא ומתן לקבלת המשכנתא, תחסוך לך מאות שקלים בשנה. לקחת משכנתא בצורה חכמה.
כל הזכויות שמורות | לינקולן נדל״ן @ 2015
התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם איש מקצוע - כל אחד בתחומו. השימוש באתר על אחריות המשתמש בלבד! אין לינקולן אחראית לכל נזק שיגרם במשירין או בעקיפין משימוש בתכנים באתר. התכנים כתובים בלשון זכר אך מופנים לשני המינים מטעמי נוחות בלבד, עמכם הסליחה. ט.ל. ח. גלישה נעימה.
עיצוב ופיתוח - חגית וסטס אינטרנט