נשמח לעזור

שאלות ותשובות - מגורים

עמוד ראשי -מגורים רוכש נכס מוכר נכס שוכר נכס שאלות ותשובות
 • למה כדאי לשכור את שירותיו של יועץ נדל"ן מקצוען כשאנו קונים או מוכרים נכס?
 • מוכר- יועץ נדל"ן מקצוען, אמין ובעל ניסיון יביא אליכם לסיור בנכס רק לקוחות פוטנציאליים שעברו תשאול מעמיק. כלומר, יגיעו אליכם אנשים שהאזור שבו אתם מתגוררים, הקומה, מספר החדרים, והמחיר שאתם מבקשים, אכן מתאימים להם. כיוון שיועץ הנדל"ן נמצא בצומת שבו מתלכדים המוכרים והקונים– יש ביכולתו לזרז את תהליך ביצוע העסקה וגם לתרום לכך ששני הצדדים יהיו מרוצים.

  קונה- כשאתם רוצים לרכוש דירה, יועץ הנדל"ן המקצוען והאמין יציע לכם מספר דירות הולמות שעונות על הצרכים ועל הדרישות שהצגתם בתשאול, ומהן תוכלו לבחור את המתאימה ביותר עבורכם. כיוון שהיועץ הוא איש שטח הוא גם יכול להזהיר אתכם מפני מבנה שיש בו נזקים נסתרים שתתקשו לזהות בעצמכם ללא סיוע של עין מקצוענית. מידע שכזה לא תוכלו לגלות באמצעות לוח המודעות המקוון אלא רק באמצעות ניסיון שנצבר בהרבה עבודת שטח. 

 • מה עדיף דירת יד 2 או קבלן?
 • אחת השאלות המרכזיות שעולות ללא מעט אנשים לפני רכישת דירה, היא האם לרכוש דירה מיד שנייה או שמא עדיף דירה מקבלן. אם חיפשתם תשובה חד משמעית, צר לנו לאכזב, אך אין כזו. לכל אחת מהאפשרויות יש יתרונות שהופכים אותם ליותר אטרקטיביים וחסרונות שעושים את ההפך. זה שאנו קונים דירה מקבלן לא עושה אותנו ליותר מרוצים מדירה שנקנה מיד שנייה. המלצתנו היא לערוך טבלה שבה יתרונות אל מול חסרונות וכך תוכלו לעשות סדר ולהיות מוכנים למכשולים ולהזדמנויות שטומן בחובו השוק בנוגע לשני אלה.
 • מהי תמ''א 38?
 • תמ"א היא תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה. מטרתה של תמ"א 38 היא לאפשר קבלת היתר בנייה לחיזוק מבנה ללא צורך בהכנת תכנית מפורטת, ובכך לעודד בעלי בתים לחזק את המבנים שבבעלותם. התמריץ העיקרי לבעלי הבתים הנובע מהתוכנית הוא הענקת זכויות בנייה (לצורך מימון החיזוק).
 • מהו פינוי-בינוי?
 • פינוי בינוי הוא שטח עירוני שהוחלט ע"י משרד השיכון והבינוי להרוס את בתי המגורים הישנים בו, ולבנות תחתיהם בנייני מגורים חדשים. משרד הבינוי רשאי להכריז על שטח כעל מתחם פינוי בינוי באמצעות צו הכרזה, שתוקפו עד שש שנים. השטחים שמהווים כיעד לתוכנית זו הם במרבית המקרים אזורים שהאוכלוסייה בהם מעוטת יכולת או אזורים שהם דלילים ושאין ניצול נכון של שטחים. בשטחי ה"פינוי בינוי" מבוצעת בדר"כ הריסת מבנים כליל ועליהם נבנית שכונה צפופה יותר, בעלת תשתיות משופרות. כמו כן, ניתנות אף תוספות לבעלי הדירות כגון: זכויות בנייה והטבות מס כמו למשל פטור מהיטל השבחה, אשר מקלות את ההתקשרות בין היזמים שבראש הפרויקט לבין הדיירים.
 • מהו תשריט דירה?
 • תשריט הוא בעצם התוכנית לדירה מבחינת גבולות, חלוקה פנימית, ייעוד, תוספות מיוחדות כמו פרגולה, חניות, חדר וכו'. בעזרת התשריט תוכלו לוודא כי השטח של הנכס בו אתם מעוניינים תואם את זכויות המוכר בטאבו. בבית פרטי תוכלו לראות את השטח הבנוי, הגינה, פתחים ודרכי גישה שייעדו לו ובדירה שהיא בבניין משותף יתאפשר לכם לזהות באמצעותו את מיקום הדירה בבניין ושל רכוש הצמוד לדירה. יתרה מזאת תוכלו לוודא שאין חריגות בנייה או תוספות שלא מצויים בתשריט, במידה ויש תוספת או שינוי אנא לשים לב שיש חותמת ושזו התוכנית העדכנית ביותר.
 • מהו נסח טאבו?
 • בנסח זה מצויים כל הפרטים אודות הנכס: פרטיו של בעל הנכס/ בעלי זכויות, המשכנתאות, מיקומו, עיקולים/ שעבודים, וכל פרט אחר שמתקשר למצב המשפטי של הדירה. כיום יש מאות אלפי דירות שרשומות תחת החברה המשכנת(משרד עו"ד שמייצג את הקבלן ) או במנהל מקרקעי ישראל ועדיין לא נרשמו בטאבו. את הנסח יש להוציא כבר בשלב בדיקת הנכס כשאנו מעוניינים לקנות את הדירה בשביל להבין בערך מה עומד מולנו, את הבדיקות המקיפות יותר עושה עו"ד.
 • למה חשוב נסח טאבו?
 • כשהנכס רשום בטאבו תהליך קבלת המשכנתא מהבנק יהיה זריז יותר והבנק יקבל אתכם בידיים מחבקות, שיעבוד הדירה לבנק לא יהווה מכשול. להוציא דירות חדשות, דירות שרשומות בטאבו יהיו בעלות ערך יותר מדירות שלא רשומות מהסיבות שמניתי לעיל.
חטיפי נדל׳׳ן
תכנון נכון מונע אסון – רוכשים דירה? אל תשכחו את ההוצאות הנלוות הכרוכות בקניית נכס טרם הגשת בקשה לקבלת משכנתא. לכל דירה יש מחיר הנקבע בהתקשרות החוזית בין המוכר לקונה, אבל ישנן לא מעט הוצאות נוספות.
כל הזכויות שמורות | לינקולן נדל״ן @ 2015
התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם איש מקצוע - כל אחד בתחומו. השימוש באתר על אחריות המשתמש בלבד! אין לינקולן אחראית לכל נזק שיגרם במשירין או בעקיפין משימוש בתכנים באתר. התכנים כתובים בלשון זכר אך מופנים לשני המינים מטעמי נוחות בלבד, עמכם הסליחה. ט.ל. ח. גלישה נעימה.
עיצוב ופיתוח - חגית וסטס אינטרנט