נשמח לעזור

מילון מונחים

עמוד ראשי - משכנתא משכנתא מנצחת השירותים שלנו מילון מונחים מחשבון משכנתא שאלות ותשובות

אחוז מימון-

שיעור של הסכום שנלקח בהלוואה מהבנק או הלוואת זכאות מהמדינה ביחס לשווי הנכס המועבד לטובת ההלוואה.

משכון הנכס-

שעבוד הזכויות בנכס כערובה להלוואה, נוצר בהסכם משכון שהינו חלק מחוזה ההלוואה ונרשם, במקרים של לווים פרטיים, אצל רשם המשכונות.

אישור עקרוני-

מהווה כאישור ראשוני ולא מחייב של בנק למשכנתאות להלוואה שביקש לקוח לקחת. האישור מתבצע  בהתאם לנתונים הבסיסיים, אותם מסרתם לו, וכמובן בכפוף לנכונותם ואימותם, לרבות המצאת מסמכים רלבנטיים ודרישות נוספות לפי נהלי הבנק, אותן תמלאו בהמשך.

כושר החזר-

כמה כסף אנו כלווים צריכים להחזיר כל חודש ושלא עולה על שליש מהכנסותינו נטו. יש לקחת בחשבון שמבצעים שיערוך להוצאותינו וממנו מנכים את ההכנסה שלנו כזוג או כאינדיבידואל. 

גרירה של משכנתא-

נעשה לרוב במעבר דירה. ההליך שנעשה הוא שחרור הבית הקודם משעבוד של הבנק וגרירה של המשכנתא לבית החדש שאנו מעוניינים לרכוש.

שטר משכנתא-

מסמך הכולל את פרטי המוסד המלווה שלכם, פרטי הנכס הנרכש ואת תנאי ההלוואה שהוא העמיד לכם בעת אישור ההלוואה. במידה ולא תעמדו בהתחייבויותיכם כלפיו הוא זכאי לממש את המשכנתא- דהיינו למכור את הקרקע באמצעות בית המשפט ולפרוע את החוב.

"מכתב כוונות"-

מסמך זה הוא אישור מהבנק של המוכרים, כי בעבור הסכום שמצוין בו, המהווה את יתרת סילוק המשכנתא, וככל שישולם עד לתאריך מסוים שנקוב אף הוא במכתב, מתחייב הבנק למחוק את המשכנתא של המוכרים ולמסור את מסמכי הביטול לשם הסרת המשכנתא ברישומי הטאבו.

גוש/חלקה

כתובת מדויקת של הנכס הנרכש המשמש כמכנה משותף לקבלת המשכנתא. זהו קוד מספרי שמזהה נכס מקרקעין. שטח מדינת ישראל מחולק לגושים וכל גוש מחולק לחלקות ובחלקה שהיא בית משותף יש תת חלקות. תת חלקה היא מספר מזהה של דירה מסוימת בבניין. על מנת לדעת מהו גוש\ חלקה שלכם באמצעות הכתובת שלכם תוכלו להיעזר באתר הבא: מחשבון גוש חלקה.

גורם משכן-

בעסקה "על הנייר"(קניית דירה מקבלן) שלטובתה נדרשת משכנתא הבנק רוצה לדעת מיהו הגוף שהולך להיות משכן. על מנת לקבל פרטים אודותיו יש לקבל ממנהל מקרקעי ישראל הודעה על רישום זכות בנכס שבה מצוין שם הגורם המשכן בפרויקט.

שמאות

הערכת הנכס כפי שהיא נקבעת ע“י שמאי מקרקעין. מסמך זה מהווה בסיס לאישור גובה המימון הנקבע למשכנתא.

ביטוחים לצורך משכנתא

כבטוחה לקבלת המשכנתא עליכם לבטח את עצמכם בביטוח חיים ולבטח את הנכס בביטוח נכס כאשר הבנק יהיה המוטב לקבלת תגמולי הביטוח.

ריבית פיגורים

הינה ריבית שאותה הבנק מתחיל לגבות כשאנו לא עומדים בתשלומי המשכנתא שלנו.

בטוחה-

הנכס שלכם, אותו הבנק משעבד אל מול ההלוואה שלקחתם במידה ולא תעמדו בהחזרים.

חטיפי נדל׳׳ן
אחוז יקר – כל הפחתה של עשירית האחוז שתצליח להשיג במשא ומתן לקבלת המשכנתא, תחסוך לך מאות שקלים בשנה. לקחת משכנתא בצורה חכמה.
כל הזכויות שמורות | לינקולן נדל״ן @ 2015
התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם איש מקצוע - כל אחד בתחומו. השימוש באתר על אחריות המשתמש בלבד! אין לינקולן אחראית לכל נזק שיגרם במשירין או בעקיפין משימוש בתכנים באתר. התכנים כתובים בלשון זכר אך מופנים לשני המינים מטעמי נוחות בלבד, עמכם הסליחה. ט.ל. ח. גלישה נעימה.
עיצוב ופיתוח - חגית וסטס אינטרנט