נשמח לעזור

טיפים להשקעות

עמוד ראשי - השקעות איך מתחילים סוגי השקעות להשכיר נכון מחשבון תשואה שאלות ותשובות

1. השתמשו במינוף

מינוף (מהמילה 'מנוף') מאפשר לאדם שרוצה להשקיע, לבצע עסקאות גדולות מאשר יכול לבצע  באמצעות נטילת הלוואות. לצורך המחשה ניקח אדם אשר משווק מוצרים שלא נעזר במינוף, שיש לו לדוגמה 20,000 ₪. בכסף זה הוא קונה מוצר אחד, ומציע אותו למכירה ב22,000 ₪.  הרווח שנוצר לו בעקבות כך הוא 2,000 ₪, דהיינו הוא מרוויח 10% מסך ההשקעה שלו.  אופציה שניה היא שלאותו אדם יש מינוף ושהוא מעוניין להשקיע 20,000 ₪ מכספו. הוא פונה לבנק ומקבל הלוואה על סך 280,000 ₪ כך שיש לו כעת להשקעה 300,000 ₪. בתרחיש אופטימלי הוא קונה 15 מוצרים ומוכר אותם בסכום של 330,000 ₪. כעת הוא מחזיר את ההלוואה המקורית-300,000 ₪ יחד עם החזרי ריבית בסך של 3,000 ₪. כך שנותר לו רווח נקי של 27,000 ₪.   

בנדל"ן למעשה ההליך הוא דומה. שימוש במינוף מאפשר למשקיע לנהל נכסים השווים פי כמה וכמה מההון האישי שברשותו. משקיע כזה בנבונות יוכל להצליח לקבל מהבנק מימון גבוה עבור נכס שהוא מייעד להשקעה ולהשתמש בתזרים המזומנים שהנכס יניב על מנת לכסות את החזרי ההלוואה שלקח. בשימוש נכון, מינוף הנדל"ן יכול להיות כלי אפקטיבי ביותר עבור משקיע המעוניין להגדיל את תשואותיו על השקעה. המפתח לשימוש נכון במינוף הוא להימנע מלקבל החלטות ללא בחינה מעמיקה של מוקדי הסיכון. שלושה יתרונות בולטים במינוף הם:

  1. הפחתת החשיפה, החבות האישית וסיכון ההון.
  2. פוטנציאל להחזר גבוהה יותר באופן יחסי.
  3. השקעה גדולה יותר.

2. החלטה ומימוש

אין דבר כזה זמן מושלם לקניית נכס הוא אף פעם לא מגיע. הצהרות כמו: המשק נכנס למיתון, חוק מסוים ישנה את כללי המשחק, המשק בתהליכי כניסה למיתון וכו' לא באמת משנים לעולם הנדל"ן. דברים אלה לא אומרים שכדאי לכם לבצע רכישה בכל מחיר, אך עליכם לפעול ולא לדחות החלטות בשל פרמטרים שיכולים להשתנות בכל עת לרעתכם. יש לקחת בחשבון פרמטרים אחרים ולא רק את שווי הנכסים כגון: ביקוש מול היצע, הזדמנויות, שיעור הריבית על ההלוואה(במקרה שאתם לוקחים משכנתא) וכו'.
מלבד זאת, עליכם לבחון את האזור בו אתם מתעתדים  להשקיע במשקפי התשואה, כלומר, מדד מספרי המציין את היחס בין סה"כ ההכנסות השנתיות ברוטו משכר דירה לבין העלות הכוללת של הנכס. ככל שיחס זה (באחוזים) גבוה יותר כך תגבר כדאיות ההשקעה.

3. התאמה של מיקום לקהל יעד רצוי

טרם רכישת הדירה יש להחליט מי היא אוכלוסיית היעד שלכם ובמילים אחרות מי אתם רוצים שיתגורר בנכס שלכם. לכל אזור יש את האוכלוסייה אשר תואמת למאפייניו, לפיכך יש לשים דגש על עיניין זה ולבדוק אותו לעומק. ישנם אזורים שהאוכלוסייה אשר תבוא להתגורר בהם היא סטודנטיאלית ויהיו שמתאימים יותר לאוכלוסייה בוגרת וכו'. שגיאה בקניית נכס מבלי בירור של עיניין זה עלולה לגרום לנכס שלכם להישאר ריק למשך תקופה ממושכת. כך לדוגמא רכישה של נכס בקומה אחרונה ללא מעלית, באזור שאוכלוסיית היעד היא מבוגרת תהיה טעות שיהיה קשה לתקן אותה לאחר מכן.

 

4. מיקום מניב

באופן כללי, נכסים זולים יותר מניבים רווחים גבוהים יותר, ולעיתים עדיף להשקיע במספר נכסים מאשר בנכס אחד יקר יותר. על מנת שתוכלו לקבל תשואה גבוהה על הנכס להיות במיקום אטרקטיבי למכירה וכן להשכרה. יש למצוא את האיזון בין נכסים יקרים באזורים מבוקשים לנכסים זולים באזורים לא מבוקשים. השתדלו לא לערב רגשות כשאתם בוחרים את אזורי ההשקעה שלכם. אל תבחרו באזור הנוחות שלכם, הסתכלו אך ורק בעיניים כלכליות וודאו שלא יהיה במקום מרוחק מכם עד כדי כך מכם. זכרו, שאתם תצטרכו לטפל ולהשגיח עליו, מירב הונכם מושקע בו.
 


 

5. כדאיות שוק הנדל''ן

בימים אלו כאשר שוק ההון מתאפיין בחוסר יציבות, אנשים בעלי הון נזיל (לאו דווקא מהעשירון העליון אלא גם אנשים מהשורה בעלי משכורות ממוצעות) מחפשים אחר אופציות להשקעה של כספם ובעיקר מתעניינים בנדל"ן.

שוק הנדל"ן הינו יציב יחסית, ומי שלומד להתנהל בו עשוי לזכות את עצמו בהכנסה מניבה עבורו לטווח הארוך. אנשים רבים אשר מחפשים הכנסה משמעותית להכנסה הקיימת שאינה דורשת יותר מידי מאמץ והשקעה של זמן, בוחרים לפנות לאפיק זה. חשוב להבין כי השקעות נדל"ן שינוהלו בחוכמה ע"י המשקיע עשויות להניב עבורו הכנסה פסיבית שתסייע בהעלאת רמת החיים הנוכחית שלו.

6. שפת עולם ההשקעות

לפני שנסחפים בזרם חשוב מאוד להבין שבין אם מדובר ברכישת דירה, מבנה מסחרי או בניין משרדים, עסקת נדל"ן מכל סוג וסדר גודל דורשת מכם להכיר ולהבין את השוק; מילון המונחים של העולם שאתם רוצים להיכנס אליו(תשואה, מינוף וכדומה), רווחיות אפיק ההשקעה, יתרונות וחסרונות, סוד ההצלחה בעולם זה וכל מה שיסייע לכם לבצע את ההשקעה האולטימטיבית עבורכם.

7. תחשיב נכון

מומלץ  להכין תחשיב של כל העלויות האפשריות בהשקעה בנדל"ן, כדי לבדוק אם יש לכם באמת רווח שנתמך בנתונים ולא בהשערות. תכנון נכון של ההשקעה מהווה נדבך עיקרי במיקסום ההשקעה. יש לחשב את ההון העצמי שברשותכם, התשואה על הנכס, הרווח האפשרי בעליית מחירים באיזור, אפשרויות מינוף ההשקעה ועוד. תחשיב מקצועי אשר יקדים את ההשקעה יאפשר לכם למנוע טעויות ויסייע לכם במציאת הנכס האידאלי עבורכם.

 

חטיפי נדל׳׳ן
החיפזון מהשטן! אל תמהרו להיכנס להשקעות חדשות מהר, ייתכן שתגלו בהמשך שהנכס אינו עונה לדרישותיכם ואינו משרת את מטרותיכם.
כל הזכויות שמורות | לינקולן נדל״ן @ 2015
התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם איש מקצוע - כל אחד בתחומו. השימוש באתר על אחריות המשתמש בלבד! אין לינקולן אחראית לכל נזק שיגרם במשירין או בעקיפין משימוש בתכנים באתר. התכנים כתובים בלשון זכר אך מופנים לשני המינים מטעמי נוחות בלבד, עמכם הסליחה. ט.ל. ח. גלישה נעימה.
עיצוב ופיתוח - חגית וסטס אינטרנט