נשמח לעזור

רוכש נכס - כללים פשוטים שיחסכו לך זמן וכסף

עמוד ראשי -מגורים רוכש נכס מוכר נכס שוכר נכס שאלות ותשובות

1. הגדירו יעד

השלב הראשון הוא הגדרת הדירה שברצונכם לרכוש. בשלב זה הגדירו את הצרכים שלכם, הרצונות והשילוב ביניהם. מיקום, גודל, דירה חדשה או יד שנייה, "על הנייר" או ישירות מקבלן, שכונה חדשה או ישנה לכל אלה יש השפעה ישירה על הנכס העתידי שלכם.

כשתתחילו את תהליך החיפוש תתקלו בכמות גדולה של דירות, אך אל תאבדו את הצפון  מהמגוון בשוק. התמקדו בדיוק במה שהגדרתם לעצמכם. דבר זה יוביל לחיפוש יעיל יותר, מהיר יותר, שיוביל בסופו לתוצאות המקסימאליות עבורכם.

2. כמה באמת תעלה לכם הדירה?

לרכישה של דירה יש עלויות נלוות שעשויות להגיע ל20% מהמחיר שמופיע בחוזה לכן, יש להתכונן ולהצטייד בתוכנית כלכלית שתסייע לכם בהבנה של העלות האמתית של הדירה.  התקציב צריך לכלול בתוכו את כל הוצאות הרכישה בנוסף למחיר הדירה שסיכמתם עם המוכר.  כמו כן, בבנייתו עדיף לקחת את הערכים המקסימליים של העלות על מנת לייצר מרווח להפתעות שעלולות לקרות במהלך הרכישה. שלב זה הינו קריטי על כן, הקפידו לחשב את כל אחד מהפרמטרים על מנת למנוע שיבושים.

3. בדיקות מקדימות

הידעתם? 87% מהרוכשים אינם מבצעים את כל הבדיקות המהותיות טרם קניית נכס, מה שגורם להם להפסדים בהרבה מהמקרים. על כן, מה שעליכם לעשות הוא לדאוג לייצוג הולם. העסיקו עורך דין שכל התעסקותו הוא מקרקעין. עורך דין שהוא מומחה במקרקעין יוכל לעשות עבורכם את כל הבדיקות המהותיות לווידוא עסקה תקינה. הוא רואה דברים שאתם כקונים לא רואים ואפילו לא מעלים על דעתכם והוא מבין את ההשלכות של כל עשייה או אי עשיית פעולה מסוימת. בימים אלו שהשוק מוצף בעורכי דין יש שפע בעורכי דין שמתעסקים בכל הבא ליד. אל תתפשרו על אחד כזה במאמץ שלכם לחסוך בכמה מאות שקלים בייצוג של עורך דין, אתם יכולים להפסיד עשרות אלפי שקלים ואפילו מאות במקרה שלא תהיו מוגנים כהלכה. מקרקעין הוא עניין סבוך שמשתנה באופן תדיר ורק עו"ד שעוסק בזה מידי יום יוכל להגן עליכם בצורה הטובה ביותר. 

4. הסביבה היא הסיבה

רצוי לעשות סיבוב בשעות הבוקר וערב על-מנת לראות עם אילו שכנים אתם הולכים לחיות בקרוב. שאלו שכנים איך האזור, מה טוב בו? מה פחות? הסביבה היא קריטית לאיכות החיים שלכם.

5. מצב הדירה

מומלץ להיעזר באיש מקצוע ע"מ שיוכל להעריך ליקויים בדירה, שיבדוק את מערכות המים, מערכת החשמל, פגמים מבניים ועוד.

אם התברר שיש ליקויים חריפים תוכלו להתמקח על מחיר הדירה או לחילופין לבחור לא לרכוש אותה כלל.

6. מועד מסירת הדירה

לא משנה אם אתם קונים מקבלן או ממוכר פרטי , דאגו לכך שתאריך המסירה יהיה ברור וקריא עם תאריך מדויק. רצוי להוסיף סעיף שיעיד על פיצוי הולם במקרה של עיכוב במסירה.

חטיפי נדל׳׳ן
תכנון נכון מונע אסון – רוכשים דירה? אל תשכחו את ההוצאות הנלוות הכרוכות בקניית נכס טרם הגשת בקשה לקבלת משכנתא. לכל דירה יש מחיר הנקבע בהתקשרות החוזית בין המוכר לקונה, אבל ישנן לא מעט הוצאות נוספות.
כל הזכויות שמורות | לינקולן נדל״ן @ 2015
התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם איש מקצוע - כל אחד בתחומו. השימוש באתר על אחריות המשתמש בלבד! אין לינקולן אחראית לכל נזק שיגרם במשירין או בעקיפין משימוש בתכנים באתר. התכנים כתובים בלשון זכר אך מופנים לשני המינים מטעמי נוחות בלבד, עמכם הסליחה. ט.ל. ח. גלישה נעימה.
עיצוב ופיתוח - חגית וסטס אינטרנט