נשמח לעזור

מוכר נכס - הדרך הבטוחה והמהירה למכור במקסימום

עמוד ראשי -מגורים רוכש נכס מוכר נכס שוכר נכס שאלות ותשובות

1. תמחור מדויק של נכס

דירה שלא נמכרת זמן רב (מעל שלושה חודשים) – מאותת לקונים שיש בעיה כלשהי איתה, לכן אם תרצו למכור במקסימום האפשרי שימו לב,
שהתמחור נעשה בצורה נכונה שמתחשבת בכל הפרמטרים האפשריים של תמחור נכון בצורה הכי אובייקטיבית שיש. אל תשכחו שגם לקונים שלכם יש אינטרנט, וכיום מחירי הנדל"ן מפורסמים לכלל הציבור באתר רשות המיסים, כך שהם יודעים בדיוק בכמה נמכר, תמחור לא נכון יגרום לנכס להימכר בכמה עשרות אלפי שקלים נמוך יותר.

2. התייעצות משפטית הכרחית

התייעצות משפטית עם עורך דין המתמחה במקרקעין חשובה כבר בשלבים המוקדמים ביותר של ההחלטה על המכירה. עורך הדין אשר בקיא בנושא סבוך כמו מקרקעין אשר משתנה באופן תדיר ייתן לכם תמונה משפטית ברורה לגבי הנכס שלכם ויסייע לכם במכירת הנכס שלך באמצעות הידע והמיומנות שלו. 

3. אין שני לרושם ראשון

אין למוכר דירה הרבה הזדמנויות לעשות רושם טוב על הקונה (שיגיע קרוב לוודאי רק פעם אחת לדירה). שימרו על הבית והכניסה לבית (גינה/חדר מדרגות) נקיים ומתוחזקים. בתוך הבית- דאגו לעיצוב, ריהוט מתאים, שמרו על סדר וניקיון ממעלה ראשונה במיוחד בשירותים, במקלחת ובמטבח שהם האזורים העיקריים שהקונים שמים עליהם דגש בנכס. זה יכול לעשות את כול ההבדל בין רושם ראשוני טוב או רע על הקונים! דאגו לתקן דליפות, חלודה, או פגמים אחרים. כמובן נסו להאיר את הבית, לחמם אותו, להביא אליו אווירה טובה, חדשה ונקייה. כל אלה ישפיעו על המחיר ועל הזמן שיידרש לכם על מנת למכור את הנכס שלכם.

4. הסביבה היא אני

ככל שהסביבה תהיה נקייה יותר, כך יהיה לקונה קל יותר להציע סכומים גבוהים יותר. ארגנו את הגינה המשותפת, נקו את הכניסה, החליפו מתגים בלויים בכניסה, צבעו אותה אם זה הכרחי, ועשו הכל בשביל שסביבת הנכס תהיה נקייה ומזמינה. הסביבה היא כרטיס הביקור של הנכס שלכם.

5. הפעילו את חוש הריח

בדירות לדוגמה מקבלן, תמיד תריחו ריח ביתי של עוגיות/עוגות למיניהם כשאתם נכנסים. אז קבלו סוד מקצועי כשקונים מגיעים אליכם, שימו בתנור מקל קינמון בתוך חתיכת בצק, זה יפיץ ריח של אפיה, מה שיקשור את הקונה שלכם, לחוויות ביתיות וחמימות. תוכלו להשתמש אף במפיץ ריח לבנדר ולסלק ריחות לא נעימים כשל סיגריות.

6. בלעדיות - כן או לא

בלעדיות היא מסמך משפטי שמוכר הדירה חותם מול המתווך, כאשר חובת המתווך היא למקסם את יכולותיו למכירת הנכס (שימוש באמצעי פרסום, שיתוף מתווכים אחרים) וחובת המוכר היא לא לפרסם את הנכס בשום צורה אחרת (כמובן לא לפנות למתווך אחר). יתרונות הבלעדיות הם רבים ושיטה זו עדיפה בהרבה על שיטות אחרות למכירה, משום שכשיש בלעדיות המתווך יודע שאתם איתו ויעשה הכול לביצוע העסקה הטובה ביותר. במקום להשתמש במספר מתווכים שמסתירים אחד מהשני את הדירה, אתם ממקסמים את החשיפה עם בלעדיות למתווך אחד.

7. יושרה והגינות עם הקונים

דבר אחד הוא לשפץ את הדירה ולהכין אותה לבוא הקונים כך שהיא תראה יותר טוב, ודבר אחר הוא פשוט לכסות פגמים כגון רטיבות בטיפול קוסמטי. עליכם בתור מוכרי דירות לנהוג בגילוי נאות ותום לב אל מול הקונה זאת על פי חוק המקרקעין וחוק המכר, ועל כן מחובתכם לידע את הקונה בדבר פגמים הקיימים בנכס ובסביבה הקרובה לו. 

חטיפי נדל׳׳ן
תכנון נכון מונע אסון – רוכשים דירה? אל תשכחו את ההוצאות הנלוות הכרוכות בקניית נכס טרם הגשת בקשה לקבלת משכנתא. לכל דירה יש מחיר הנקבע בהתקשרות החוזית בין המוכר לקונה, אבל ישנן לא מעט הוצאות נוספות.
כל הזכויות שמורות | לינקולן נדל״ן @ 2015
התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם איש מקצוע - כל אחד בתחומו. השימוש באתר על אחריות המשתמש בלבד! אין לינקולן אחראית לכל נזק שיגרם במשירין או בעקיפין משימוש בתכנים באתר. התכנים כתובים בלשון זכר אך מופנים לשני המינים מטעמי נוחות בלבד, עמכם הסליחה. ט.ל. ח. גלישה נעימה.
עיצוב ופיתוח - חגית וסטס אינטרנט