נשמח לעזור

בלוג הנדל״ן של לינקולן ישראל בנושא - השקעות

אקזיט נדל"ני

השקעה בנדל"ן בשיטת האקזיט מהירה יחסית. אופן הפעולה בה הוא רכישת בתים במחירי "מציאה" וניצול הזדמנויות כגון מכירות פומביות של בתים שעוקלו על ידי הבנקים, שדרוג ושיפוץ המבנה במידת הצורך ומכירתו במחיר גבוה יותר בצורה משמעותית. החזרת ההשקעה וקבלת התשואה על ההון המושקע היא מידית, כלומר עם מכירת הנכס.

 

כמו כן, גם כאשר נדרשים שיפוצים בנכס שנרכש, ערכו של הנכס הנדל"ני עולה בהרבה מעבר לעלות השיפוצים וכך מייצרים עסקה משתלמת במיוחד. שיטת האקזיט נכונה לכל סוגי ההשקעות בעולם הנדל"ן  כולל אדמות, מגרשים, בניינים, מבנים מסחריים ועוד.

 

מאחר ולא תמיד ברור בפניכם מהי עסקה טובה, עליכם לעשות עבודת הכנה יסודית שבה תלמדו את השטח. בשוק הנדל"ן אין מחיר מחירון שמורה את הדרך, הוא מושפע מאלמנטים רבים לכן, אני מומלץ לעקוב אחר המתרחש בשוק מקרוב.

 

איך תעשו זאת?

בחרו לכם אזור התמחות שאחריו תעקבו מקרוב, ערכו טבלה ורשמו את המחירים המבוקשים עבור הדירות שלמדתם עליהן. לאחר שתדעו את המחיר לכל סוג דירה תוכלו לאתר עסקאות אטרקטיביות. אחרי שתתמחו באזור, הגיע הזמן שתצאו לחיפוש. ברגע שתזהו עסקה אידיאלית זנקו עליה כי עסקאות כאלה נוטות להיחטף מיד לאחר פרסומן. את החיפוש תוכלו לבצע דרך יועץ נדל"ן שהאזור הוא בתחום ההתמחות שלו, לוחות מודעות באינטרנט, עיתונים, סיורים ברחובות הרלוונטיים או על ידי שיחות היוועצות עם מכרים ששמעו על משהו שיכול להתאים עבורכם.

 

 


קרא עוד

חוזה שכירות

הידעתם? בספר החוקים לא מופיע חוק אשר מחייב לערוך הסכם שכירות במקרה שההסכם נערך לפחות מ-5 שנים. בפועל ההמלצה היא לערוך חוזה שכירות כתוב בכדי שתתאפשר הגנה מרבית עליכם בתור משכירים ועל הנכס שאתם מציעים לשכירות. ע"י עריכה חוזה אשר מפרט את ההוראות ואת הכלים העומדים לרשותכם אתם מצמצמים למעשה את הסיכוי לסכסוך עתידי בינכם לבין השוכרים. יש לדאוג שבחוזה יהיו פרטי שני הצדדים, פרטי הנכס, סכום דמי השכירות, האם הוא יהיה קבוע או שייתכן וישתנה בעתיד? מועדי הכניסה אליו והפינוי, אופן הביצוע של התשלומים ומועדם וכמובן מה יקרה במקרה וייווצר מצב של בעיה כזו או אחרת.

 

במידה ונוצרת מחלוקת בנוגע להסכם המגיע לבית המשפט ניסוח החוזה ברור יאפשר להבין את כוונתם המקורית של הצדדים בעת החתימה וללכת אחר הקבוע בו. אי לכך, חשוב שתציינו  בחוזה במפורש את הפרטים של שני הצדדים לעסקה והנכס המושכר, מועדי הכניסה והפינוי שלו, סכום דמי השכירות, מועדי ואופן הביצוע של התשלומים.

 

כיצד הסכם שכירות יאפשר לכם לשמור על זכויותיכם בנכס?

 

שימוש בנכס המקרקעין על ידי אחר עלול לגרום לו לנזקים שונים ולכן חשוב להגן עליו בצורה הטובה ביותר. באופן זה חשוב לאסור על השוכר את האפשרות להשכיר את הנכס בשכירות משנה או להתנות אותה בהסכמת הבעלים. איסור זה ימנע מצב בו השוכר ישכיר את הנכס לגורם אחר שלו אין יחסים חוזיים מולכם.

 

בדומה, לא פעם מבקש השוכר לסיים את השכירות לפני תום התקופה, לכן כדי למנוע מצב בו נוצר הפסד כספי כתוצאה מהפסקת השכירות לפיכך, כדאי לקבוע בהסכם שעזיבה לפני סיום התקופה תהיה מותנית במתן הודעה על עזיבה בזמן סביר מראש ומציאת שוכר חלופי שיהיה מוסכם על המשכיר.

 

מנגד ייתכנו אף מצבים בהם השוכר יסרב לפנות את הנכס ולכן כדאי לקבוע שבמקרה מעין זה תעמוד לרשותכם הזכות לבקש את פינויו לצד כל סעד אחר שייקבע בחוזה.  

מלבד זאת, נכס מקרקעין דורש אחזקה שוטפת כדי לשמור עליו במצב ראוי, לכן כדי לוודא שהנכס מתוחזק היטב כדאי לקבוע בהסכם את זכותכם כמשכירים לבקר בו לפי דרישתכם.

 

 כמו כן, כדאי אף שבמסגרת עריכת ההסכם לקבוע שהפרה של סעיפים מסוימים בו תיחשב להפרה יסודית שלו, משמע הפרה שמאפשרת לכם לבטל את הסכם השכירות באופן מידי ולקבוע שזכות ביטול זו לא תיגרע מסעדים אחרים שיעמדו לרשותכם בהתאם לחוזה כדוגמת פיצוי כספי ופינוי.

 

נסייג ונומר, שלאור ניסיוננו הרחב איננו ממליצים לכם להכין מסמך בעצמכם המשקף את היחסים בינכם לבין השוכר, וזאת כיוון שיש לא מעט מצבים שלא תוכלו לצפות ובבוא העת לא תוכלו להתגונן מפניהם. למשל – מה קורה במצב בו הוכנסו דיירים נוספים בניגוד למוסכם? מה במקרה בו הוכנסו חיות לדירה מושכרת? מה במקרה בו הנכס המושכר שהיה צריך לשמש למגורים הופך לעסק? לבטח כל הפרטים האלו וההתרחשויות הללו לא יובאו בחשבון בחתימת המסמך שתכינו בעצמכם.

כמו כן, אני לא ממליץ לכם להעתיק הסכם קיים מכל מקור שהוא. לא סוד הוא כי ניתן למצוא הסכמים שונים היום בין אם באמצעות מכרים או באמצעות האינטרנט. ואולם- כל הסכם אינו דומה לקודמו כמו שכל נכס וכל בעל נכס שונה ממשנהו. יש משכיר שחשוב לו לשמור על שלמות המושכר ויש משכיר שחשוב לו יותר מועד הפינוי ויש משכיר שחשוב לו טיב השוכרים וכיוצב'.

על כן, על מנת לשמור על הנכס ועל זכויותיכם, מומלץ לפנות לעו"ד העוסק בתחום ובקיא בו על מנת לתפור לכם הסכם לפי רצונותיכם וצרכיכם תוך דאגה לאינטרסים שלכם , לשלמות הנכס המושכר, למועד הפינוי ולתשלומים במועד תוך קביעת מנגנונים של סנקציות במקרה ולא כך מקוימים על ידי השוכר, וכן מנגנון של קנסות ופיצויים.

יתרון נוסף להיותכם מיוצגים על ידי עו"ד שעורך עבורכם את הסכמי השכירות היא, כי במקרה של הפרת ההסכם, תוכלו להמשיך ולהיות מיוצגים על ידי עורך הדין שערך את ההסכם עבורכם שכן, אין הוא מחויב לשוכר. זהו יתרון עצום לכם, כמשכירים.

 

 


קרא עוד

תכנית עסקית

פראייר מי שלא מתכנן!

ללא תכנית עסקית מפורטת ומנומקת לא מתחילים להשקיע, זהו כלל ברזל. עכשיו אחרי שביצעתם ניתוח שוק ויש לכם מידע חשוב על השכונה והיישוב שבו תתמקדו, הגיע הזמן לאגד את כל הנתונים ולבנות תכנית עסקית. תכנית זו מהווה כבסיס בהשקעת הנדל"ן שלכם שכן היא תמקד אתכם, תסייע לכם לצפות בעיות ולפתור אותן ולהגיע למטרה שהצבתם בצורה נהירה וממוקדת ובסופו של דבר לרכישה מוצלחת.

 

התכנית העסקית מורכבת משלושה מרכיבים:

1. הגורם האנושי- המידע שאספתם בניתוח שוק אודות אוכלוסיית היעד שבחרנו (צרכים, גילאים, השכלה ועוד).

 

2. המרכיב הכספי- קובץ שבו ירוכזו כל ההוצאות מרכישת הנכס לעומת ההכנסות הצפויות (השכרת הנכס ומכירתו).

 

3. מחיר יעד- מחיר היעד שבו תרצו למכור את הנכס ברווח. כשנכנסים להשקעת נדל"ן חשובה ביותר אסטרטגיית היציאה ממנה. על מנת לתכנן את האסטרטגיה נכון יש להעריך את מחיר הרווח והמכירה כולל ההוצאות הנלוות לתהליך (עו"ד, מתווך, מיסים ועוד). מומלץ לערוך שתי טבלאות: הראשונה היא הוצאות אל מול הרווח והשנייה המשווה בין תשלומי ההלוואה החודשיים לבין ההכנסה מהשכירות.

 

 

 


קרא עוד

הבדיקות שייצרו לכם כסף

מעוניינים להשיג את המידע הכי עדכני, הכי רלוונטי, כזה שייסע לכם לייצר הרבה יותר כסף? תאמרו שלום לכל הדרכים שיאפשרו לכם לעשות זאת ולהקטין את הסיכון של ההשקעה שלכם.

1. ניהול שיחות עם אנשים ברחוב, בבניינים, בקיוסקים הסמוכים, מספרות, סופרמרקט שכונתי. אתם תופתעו לדעת כמה מידע אנשים ישתפו אתכם בו. המידע הזה יסייע לכם בקבלת תמונה טובה יותר של היישוב והאזור שהחלטתם להשקיע בו. חשוב שתלמדו מקרוב את נראות הבניינים, אופי הדיירים, קומות, הימצאות של מעלית או ממ"ד, גימור של בניינים, לקויים אפשריים וכל מידע שיסייע לכם לגבש החלטה שתסייע להחלטה שלכם להיות הכדאית ביותר עבורכם.

 

2. אתר הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה)- בחיפוש אחר היישוב שרלוונטי עבורכם אתם תמצאו את כל המידע עבור היישוב שבחרתם להשקיע בו.
 

3. אתר מדלן הכל על בתים ושכונות בו תוכלו להיחשף על מידע דמוגרפי וכן לראות במו עינכם את האזור ואת המחירים שנמכרים נכסים באזור שהתמקדתם בו.

 

4. אתר האינטרנט של היישוב ייתכן לכם גם הוא מידע רב על תכניות לפיתוח האזור, על החינוך ביישוב ועוד.

 

5. מחלקת הנדסה בעירייה או מהנדס היישוב במועצה המקומית ייחשפו אתכם לתכניות עתידיות. הציגו את עצמכם כמשקיעים ותחשפו למידע חשוב.


קרא עוד

מהי השקעה טובה?

מי מאיתנו שמחליט לבחור בעולם השקעות הנדל"ן כאפיק מועדף צריך לבדוק את 4 כללי הזהב הבאים בכדי לוודא שההשקעה אכן משתלמת וכדאית.

1. כאשר החלטתכם להשקיע בנכס מסוים וההחלטה נשענת אך ורק על שווי משוער של נכס מסוים בשנים האחרונות ובהתאם להניב תשואה דומה בעתיד, אתם עלולים להיקלע לקשיים כספיים במקרה שאלה לא יתרחשו.

2. במקרה שדמי השכירות מכסים עבורכם את תשלומי המשכנתא ועלויות נלוות נוספות  ונותר בידכם רווח נאה מידי חודש, עסקת המינוף שביצעתם היא הצלחה!

3. בעלות על נכס בעבור תשלום מקדמה נמוך מאוד נראית בעבור רבים כהזדמנות של פעם בחיים; יש צפייה לרווחים גדולים על ההשקעה הנמוכה, אולם לא זה לא המצב בשטח. למעשה ככל שרמת המינוף גבוהה יותר(הסיוע שלקחתם מגורמים חיצוניים) תשלומי המשכנתא החודשיים גבוהים יותר ובמקרה שהשוק יחווה קיפאון או שהנכס יהיה ללא שוכרים זמן רב, אתם עלולים להימצא בקושי בכיסוי של ההחזרים. על כן, מומלץ לא להתחייב לרמת מינוף גבוהה מידי.

4. משקיעים רבים משלמים יותר מידי עבור נכס מאחר שהם מרגישים שבידיהם מספיק כספים הודות למינוף הגבוה, טעות בידיהם! יש להבין שהאפשרות שמעניק המינוף – רכישת נכס עם הון עצמי נמוך- אין פירושה שמדובר ברכישה טובה. יש לבדוק ראשית את ערכו של הנכס על רקע מגמות השוק הנוכחיות והצפויות.

 


קרא עוד

תשואה

בעולם השקעות הנדל"ן יש מספר מונחים שחובה להכיר ותשואה היא המרכזית מבינהם.
לפני שנרחיב על הרווחיות נסביר לכם על המונח שהוא הבסיס להכול בשוק הנדל"ן: תשואה. תשואה היא למעשה היחס בין מחיר הדירה לשכר הדירה שאנו מקבלים עבורה (יש לקחת בחשבון הוצאות נלוות כגון שכר מתווך, תחזוקה שיפוץ וכו') והיא מחושבת באופן שנתי.  עד לפני שנים מספר ניתן היה להשקיע ולהיתקל במקומות שהניבו לבעליהם תשואות של יותר מ10% אך כיום המצב השתנה; כיום נכס שמניב תשואה של 5% נחשב למניב במיוחד.

האזור

תשואה שנתית על השכרת הדירה

מחיר ממוצע של הדירה(₪)

תשואה שנתית כוללת

טבריה

5.9%

375,657

15%

צפון אשקלון

5.6%

510,039

14%

לוד

5.4%

522,557

14.5%

באר שבע

5.1%

468,360

14.2%

נתניה- קריית נורדאו

4.8%

670,509

13.9%

מרכז בת-ים

4.8%

792,034

14.3%

רחובות, קריית משה

4.6%

643,474

16.5%

צפון תל- אביב

3.8%

1,651,567

14.3%

מערב ירושלים

3.8%

1,515,751

15.1

 

את התשואה השנתית תוכלו לחשב באמצעות המחשבון שלנו מחשבון תשואה. החישוב ייתן לכם מדד למידת הרווחיות מהנכס שאתם מעוניינים בו.                                                       

לדוגמא:
מחיר הדירה- 500,000 ₪
שכירות החודשית- 2200 ₪
חישוב-
         

                26,400 = 12X2,200₪


5.3=26,400:500,000X 100 

התוצאה : 5.3% תשואה שנתית. משמע הנכס אטרקטיבי ומניב תשואה יפה ביחס למצב של השוק שהצגתי בנתונים לעיל.

בהשקעות יש מונח נוסף שחשוב להכיר: תשואה עודפת; זו למעשה היא יתרת התשואה המושגת על תשואת השוק הממוצעת בענף. התשואה הממוצעת בשוק הדירות לשכירות בישראל כיום הוא כ5%. מתקופה לתקופה התשואה הממוצעת משתנה בהתאם לנתוני השוק אז יש לבדוק את העדכנית ביותר לזמן שאתם מעוניינים לרכוש את הנכס. כלומר אם תיקחו את הדוגמא שהצגתי לעיל ותציבו את הנתונים על מנת לדעת מהי התשואה העודפת המתקבלת תקבלו את התוצאה כדלקמן:

5.3%- תשואה

5%- תשואה ממוצעת

0.3=5.3-5

התשואה העודפת המתקבלת היא 0.3%.

תוכלו להשיג אותה ע"י שיפוץ כללי כגון צבע, ארונות או פשוט להכניס ריהוט ודברי נוי שיעלו את ערך הבית, למעשה אחרי שתנתחו את הלקוחות הפוטנציאלים וקהל היעד שלכם תדעו ל"תפור" להם מוצר שיתאים למידותיהם.

אופציה נוספת היא להשביח את הנכס ולמכור אותו ברווח. השבחת נכסים מתייחסת לנכס קיים שאתם מעוניינים להעלות את ערכו. הנכס יכול להיות דירה, בית פרטי ואף משרד. על מנת להעלות את ערך ההשקעה של הנכס, יהיו אלה דירות בבתי מגורים או משרדים, עורכים שיפוץ כדי לשדרג אותו לתנאי השוק העכשווי.

 


קרא עוד

נכס מניב

נכס מניב הוא נכס המייצר תשואה(רווח) לאורך זמן על סך ההשקעה בו. התשואה מגיעה בדרך כלל בדמות דמי שכירות ותשלומים נוספים בגין השימוש בנכס. בתחום הנדל"ן ישנם מגזרים שונים כמו המגורים, משרדים/בנינים/מגדלים, מבני תעשייה/מסחר/לוגיסטיקה, בתי גיל הזהב, מרכזים רפואיים, חניונים, כבישים, חקלאות, בתי מלון, קרקעות, אולמות והיכלי אירועים/תערוכות וכיוב'; כל אלה נחשבים לנכסים מניבים. כאשר הנכסים נמצאים בידי שוכרים/משתמשים המניבים תשואה כלשהי קבועה/משתנה לבעלים על ההשקעה בנכס.

מהי השקעת נדל"ן מניבה?

בתחום המגורים - ההשקעה האידיאלית היא רכישת דירה במיקום מבוקש על ידי קהל היעד הרצוי. היתרון הוא ביקוש גבוה, מחיר שעולה ביחס לשוק, ושוכרים עם מוסר תשלומים גבוה. באזורים יותר זולים ופחות מבוקשים, יש צורך להתמודד עם בעיות של איכות השוכר ומוסר תשלומים חלש יותר. מעבר לכך יש לזכור שתחזוקת הנכס עולה 5% מסכום הגביה השנתית

בנוסף להכנסה החודשית, השקעות בנדל"ן מניב הן השקעות שבהן ניתן לממש את הנכס ברווח יפה.  ערכן של מרבית נכסי הנדל"ן עולה עם השנים וכך במעמד המכירה לא רק תוחזר ההשקעה הראשונית אלא אף תתווסף תשואה נאה אשר תאפשר השקעות נוספות בנדל"ן.

בתחום המסחרי - התשואות גבוהות הרבה יותר מתשואות בתחום במגורים. יחד עם זאת
כאשר ישנה ירידה קלה בפעילות הכלכלית בשוק מיד נפגעים העסקים והשכירות הופכת לנטל. בנוסף, בתחום זה ההשקעה מסוכנת יותר בשל הארנונה הגבוהה שמשולמת על ידי בעל הנכס, בין אם הנכס מושכר ובין אם עומד ריק. ישנם אפילו מקרים בהם השכירות והארנונה שווים בערכם. היתרון בנכס מסחרי הוא היכולת להשכיר לתקופות ארוכות וליהנות מהעובדה שהשוכר בדרך כלל משקיע בנכס ומוסר אותו בסוף התקופה משודרג יותר.
 

 

 


קרא עוד

שוכרים טובים

קניתם נכס במיטב כספכם, השתמשתם במינוף, הסתייעתם בחברים, השתמשתם בכל חסכונותיכם, התחייבתם לבנק למשכנתאות ועכשיו ברצונכם למצוא שוכרים ולהתחיל להחזיר חזרה את כל ההשקעה ולהתחיל להרוויח. דבר ראשון שחשוב להבין הוא ששוק השוכרים הוא רב ומגוון זה יכולה להיות משפחה, סטודנטים, חבורת צעירות שסיימו כרגע את הצבא ורוצות להרגיש את טעם העצמאות, בני זוג, רווקים, נשואים ובקיצור כל אחד מהווה פוטנציאל להיות שוכר.

אז איך באמת תוכלו להבטיח שההשקעה שלכם תסבול ממינימום סיכון אפשרי? ההחלטה מי יהיה השוכר שלכם מבין שוכרים פוטנציאליים יכולה להיות עבורכם הרת גורל. גם אם הם נראים אנשים טובים והגונים, אשר לא מסוגלים להרע, גם אם הגעתם למצב שהתעייפתם מכל התהליך של הסינון והחיפוש של השוכרים האידאליים שיקפצו על הדירה שלכם וגם יתאימו לכם- אל ייאוש. משכירים כאלה מהווים כטרף לסרבני פינוי בעלי ניסיון רב, העוברים מדירה לדירה, מצו פינוי אחד לכזה הבא אחריו ומשאירים אחריהם חובות עתק, נזקים וכמובן הרבה עוגמת נפש למשכירים.

אז איך תוכלו לצמצם את הסיכויים להיות הטרף הבא של שוכרים כאלה? איך תוכלו לנסות להבטיח עבורכם שקט נפשי מהנכסים? פנו לעצמכם שעות מספר וצאו אתנו למסע שיקטין את סיכויי הפגיעה שלכם בעשרות אחוזים.

1. ראשית בקשו מהדיירים הפוטנציאלים למלא את הטבלה הנ"ל:
תאריך:_____________

 

קריטריונים

דייר/ת 1

דייר/ת 2

שם מלא

 

 

מספר זהות

 

 

כתובת נוכחית

 

 

שמות בעלי הבית הנוכחיים

 

 

טלפון בעלי הבית הנוכחיים

 

 

שמות בעלי בית קודמים

 

 

כתובת קודמת

 

 

טלפון בעלי בית קודמים

 

 

מקום עבודה

 

 

טלפון בעבודה

 

 

הבנק בו מתנהל חשבון הבנק

 

 

מספר סניף הבנק

 

 

מספר חשבון הבנק

 

 

 

2. צלמו את הרישיונות נהיגה ו/ או את רישיונות הנהיגה והקפידו לצלם אותם ולשמור אצלכם.

3. בדקו את תקינות מספר הזהות שיוגש לכם באתר כגון: תקינות תעודת זהות

4. תשאלתם את השוכרים הפוטנציאליים בטלפון ולקחתם ת.ז.? מצוין. בדקו האם המספר תואם את מספר הזהות שרשום באחת התעודות שהוצגו בפניכם. משהו לא תואם? נורת אזהרה לפניכם!

5. הזינו את שמות השוכרים הפוטנציאליים ואת מספרי הזהות שלהם. מה עולם בפניכם? האם עולים פסקי דין על שמם או על כאלה המזכירים את שמם? האם ישנן תלונות על שמם?

6. בצעו עליהם חיפוש באתר בתי המשפט: אתר בתי המשפט והזינו את מספר הזהות של שני הדיירים בשדה "כניסת בעלי עניין בתיק". בצד ימין תופיע בפניכם לשונית בשם "התיקים שלי" ובחרו את בית משפט השלום בעיר אשר ציינו שהתגוררו בכתובת המגורים האחרונה ולפני האחרונה (בדקו לפחות 2-4 שנים אחורה)

7. בדקו האם החשבונות שהוצגו בפניכם מוגבלים באמצעים באתרים הנ"ל:
בנק ישראל- בדיקת חשבונות  
רשות האכיפה והגבייה

8. בצעו שיחות עם שני בעלי הדירות שקדמו לכם ושאלו אותם מה טיב השוכרים הפוטנציאליים. האם הם היו שוכרים טובים? האם הפינוי שלהם נעשה ללא בעיה? מה משך הזמן שהשכירו מהם את הנכס? האם שילמו בזמן? עד כאן סקרנו פעולות פשוטות שתוכלו לעשות ללא עלות כספית. למי שמעוניין להשקיע מעט יותר כדי לקבל דוחות רשמיים ומרוכזים, ניתן להזמין דוח בדיקת יכולת כלכלית על השוכרים הפוטנציאליים, עלות דוח מסוג זה היא כ200 ₪.

תוכלו להיעזר באתרים:

D&B-החברה לנתוני אשראי בע"מ

BDI- טופס הזמנת שירות  -הדוח מרכז מידע ממספר מקורות כגון לשכת ההוצאה לפועל, בנק ישראל, חברות האשראי והבנקים המסחריים, ומקורות נוספים ומציג האם נרשמו לחובת הדייר הפוטנציאלי שלכם עיקולים, שעבודים או הגבלות שונות.


קרא עוד

נדל"ן- לא לעשירים בלבד!

הדבר הידוע הוא שלאנשים העשירים יש תמיד השקעה בנדל"ן. מדוע הם משקיעים בנדל"ן ולמה גם לכם כדאי להשקיע באפיק זה לעומת אפיקי ההשקעה האחרים?

ראשית, עליית ערך של הנכס. השוק בישראל הוא שוק בגדילה. מידי שנה בראש השנה וביום העצמאות הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) מודיעה על מספר האנשים שחיים במדינת ישראל וכל שנה מספרים אלה בגידול מתמשך. עקב כך, ישנו ביקוש רב לדיור והמחירים עולים לאורך השנים.

עליית מחירים ברבעון הראשון של 2015 לפי נתונים שפרסם השמאי הממשלתי הראשי במשרד המשפטים:

                  

יישוב

מחיר ממוצע לדירת 4 חדרים ברבעון הראשון(2015)

השינוי ב% מהרבעון הקודם(2014

השינוי ב% מהרבעון המקביל אשתקד(2014)

כפר סבא

1,686,000 ₪

1%

4%

ירושלים

1,902,000 ₪

1%

7%

אשדוד

1,351,000 ₪

2%

7%

חיפה

1,337,000 ₪

2%

6%

אשקלון

963,000 ₪

2%

7%

באר- שבע

932,000 ₪

4%

5%

 

שנית, אם בוחרים בהשקעה מסוג נכס מניב, מידי חודש נכנס כסף מדמי השכירות למשקיע. יתרה מזאת, גיוס כסף להשקעת נדל"ן הוא קל יחסית. הנכס הוא לא נייד והבנקים אוהבים נכסים לא ניידים כבטוחה (בטוחה היא מה שהגוף המלווה דורש על מנת להבטיח לעצמו את השבת כספו. נכס הנדל"ן יכול להיות מגרש, בית, חנות וכדומה). חשוב לדעת, שהלוואת המשכנתא נחשבת לכסף זול זאת כיוון, שהריבית שמקבלים למשכנתא לצורך רכישת נכס היא הנמוכה ביותר שתוכלו לקבל. נסכם ונאמר שאפיק השקעה זה מלבד היתרונות שהוצגו לעיל הינו יחסית קל מאוד לתפעול וללמידה. קחו בחשבון שהנכס מהווה אף בטחון לימי הפנסיה ותוכלו להוריש אותו לקרוביכם.


קרא עוד
כל הזכויות שמורות | לינקולן נדל״ן @ 2015
התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם איש מקצוע - כל אחד בתחומו. השימוש באתר על אחריות המשתמש בלבד! אין לינקולן אחראית לכל נזק שיגרם במשירין או בעקיפין משימוש בתכנים באתר. התכנים כתובים בלשון זכר אך מופנים לשני המינים מטעמי נוחות בלבד, עמכם הסליחה. ט.ל. ח. גלישה נעימה.
עיצוב ופיתוח - חגית וסטס אינטרנט